Ön hazudott ma már? Ha nem, akkor bizonyára nem találkozott ma még emberekkel. Vagy most is hazudik.
Bizonyára már Ön is nagyon sokszor került olyan helyzetbe, amikor szerette volna tudni, hogy a másik fél igazat mond-e vagy hazudik. Valószínűleg előfordult már olyan is az életében, hogy egyszerűen csak érezte a hazugságot, de nem tudta volna megindokolni, hogy miért. És az sem kétséges, hogy már nem egyszer Ön is hazudott másoknak. Az emberi élet velejárója ez: az emberek napi rendszerességgel fedik el az igazságot, sőt. Egyes kutatások statisztikai adatai szerint egy átlagember egy hétköznapi beszélgetés során háromszor hazudik 10 perc alatt.
A szemkontaktus kerülése:
Aki nem rutinosan hazudik, nem szívesen néz a szemedbe, hiszen rajta keresztül megláthatnád a lelkét. A profi hazudók ezért néznek mereven a másik szemébe.
Felemás mosoly:
Mivel nem természetesek a gesztusai, a mosolya sem az, vagyis gyakran a szemei nem, csak a szája mosolyog. Lehet, hogy ez nem túl feltűnő, de gyakran észrevehető, hogy valami furcsa.
Arcérintés:
A hazugságot gyakran kíséri arcérintés. Általában a száját takarja el az illető, de lehet, hogy csak alig észrevehetően érinti meg az ajkai környékét, nem ritkán az orrát, a fülét vagy az állát.
Pókerarc:
A hazudó korlátozni igyekszik a gesztusait, és nem engedi szabadon kifejeződni az érzéseit, mert azok eláruhatják. Mindez az arcmimikában is tükröződik. Attól való félelmében, hogy lelepleződik, óvatossá válik, arcizma sem rándul, ha mégis, akkor a mozdulatok a szájára korlátozódnak.
Kontraszt:
A hazugság kényelmetlensége gyakran arra kényszeríti a hazudót, hogy fizikailag elkerüljön téged. Például, ha leülsz ő feláll, utána mész a konyhába, ő átmegy a nappaliba.
Elfordulva:
A fizikai elkerülés másik módja az elfordulás, aki hazudik, gyakran teszi ezt. Lehet, hogy csak a fejét fordítja oldalra kissé, de lehet, hogy testét is, abban a tudatt alatti reményben, hogy így elkerüli a szembesülést.
Merev póz:
A merev, kimért póz szintén jellemző a hazudóra. Főleg akkor gyanús, ha ez egyébként nem megszokott tőle. Lehet, hogy közben egyik lábáról a másikra áll, mindenesetre úgy tűnik, kényelmetlenül érzi magát - ami igaz is.
Zsebre tett kéz:
Amikor valaki hazudik, igyekszik minél kevesebb gesztussal élni, ironikus módon éppen azért, nehogy elárulják őt a mozdulatai. Ezért rejti néhány ember a kezét a zsebébe abban a reményben, hogy így biztosítsák az uralmat felettük.
Összefont végtagok:
A keresztbe tett kezek vagy lábak kettős célt szolgálnak. Egyrészt védekezést, másrészt a gesztusok korlátozását.
Védekezés:
Aki hazudik, sokkal inkább védekezik, akár szóban, akár a gesztusok szintjén. Ennek az egyik eleme, hogy maga felé mutat, és a gesztusai is maga felé irányulnak. Sokkal valószínűbb, hogy igazat mond az, aki támadásba lendül.
Babrálás:
Nem kizárt, hogy hirtelen eszébe jut valami sürgős teendő, amit azonnal el kell intéznie. Miközben beszél, talán pakolászik, vagy valamivel foglalatoskodik.
Barikád:
Lehet, hogy igyekszik védőpajzsot képezni maga előtt, amit nem csak a végtagjaival tehet. Jelképes barikád, ha egy tárgyat, csészét, könyvet vesz a kezébe, de az is, ha asztal mögé ül vagy egy bútor mögé áll.
Pillantás:
Ha elkapod a férfi tekintetét, és csak egy fél másodperccel tovább tartod a szemkontaktust, mint a szokásos, aztán félrenézel, majd újra rápillantasz, ez azt árulja el számára, hogy imponál, amit látsz.
Forrás: femina.hu
Nincsenek megjegyzések